Serdecznie witam na mojej stronie poświęconej hodowli zarodowej owiec rasy Charollais.

 

Ta strona powstała  na  przekór  wszystkim  niedowiarkom  twierdzącym, że owiec rasy Charollais nie ma w naszym kraju.

 

Na stronie zamieściłam niezbędne informacje o moim gospodarstwie „Jaśkowa Dolina” takie jak: kontakt oraz dojazd. W podstronie „Owce Charollais” podałam krótki opis pochodzenia tej rasy owiec oraz jej zalety. „Z życia owiec Charollais” to bardzo ambitny plan w którym pragnę ukazać prawdziwą historię owiec z podglądu na żywo "Live streaming" przez kamery rozmieszczone w owczarni.  Na końcu zamieściłam galerię zdjęć jakie w obecnej chwili posiadam.

Owce  Charollais  w  swoim  gospodarstwie  posiadam  od  2006  roku.  Moje „Baśki” przybyły do mnie z Zakładu Doświadczalnego w Bałcynach w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Podpora z funduszy Przedstawicielstwa Fundacji Zagranicznej Heifer Project International w Warszawie.

Początki hodowli były trudne. Częste upadki matek i jagniąt doprowadzały mnie do łez. Owce w moim gospodarstwie przetrwały tylko dzięki wsparciu rodziny, a szczególnie męża. Z roku na rok uczymy się i uzyskujemy coraz lepsze wyniki w hodowli i sprzedaży. Nasze owce pokazujemy na wystawach zwierząt. Uważam, że moje owce Charollais w końcu zaaklimatyzowały się w naszym trudnym klimacie.

 

Posiadam doświadczenie w wysyłce zwierząt do innych państw UE.

W   ramach   współpracy   z   HPI   nauczyłam   się   bardzo   dużo.   W   roku  2009  uczestniczyłam w przygotowaniach do wysyłki daru - owiec dla litewskich rolników w ramach współpracy Stowarzyszenia Podpora z HPI Polska i Fundacją Baltica HPI. Do Litwy zostało wysłanych 113 owiec ras: PON, BOM, Suffolk i Charollais. Tu bardzo smutna informacja: nikt w Polsce nie był zainteresowany hodowlą tych owiec!

 

Kończąc chciałam zaznaczyć, że strona ta została wykreowana przez mojego męża, który nie posiada doświadczenia w tej dziedzinie. Proszę o wyrozumiałość podczas przeglądania i przepraszam za błędy.

 

Podziękowania:

Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom Przedstawicielstwa HPI w Warszawie, a szczególnie Pani Katarzynie Lubczyńskiej-Saffell,

Pani Dyrektor Irenie Żelanis oraz Panu Adamowi Tolejko z Warmińsko-Mazurskiego Regionalnego Związku Chodowców Owiec i Kóz w Olsztynie.

 

 

Zachęcam do zapoznania się z treścią mojej całej strony.

Pozdrawiam Teresa Cieślak